Otváracia doba: 10:30 - 15:00   -   Využite nášho Chatbota vpravo dole pre základné informácie.


Úvod » ČLÁNKY, RADY, NÁVODY » Čo dať pod krbové kachle?

Čo dať pod krbové kachle?

Plechy pod kachle sa používajú ako ohňovzdorné podložky pod ohrievače a pred nimi. Sú nevyhnutné z bezpečnostných dôvodov. Zabraňujú tiež poškodeniu podlahy v okolí krbu alebo kachlí.Dokážeme vyrobiť plechy rôznych typov, tvarov a veľkostí.

Tvar a veľkosť plechu je potrebné zvoliť podľa veľkosti kachlí a ich umiestnenia v priestore s ohľadom na bezpečnostné predpisy.

Rohy sú zbrúsené do malého oblúka.


Aká by mala byť veľkosť plechu pod sporákom?

Krbové kachle a krby, ktoré sú inštalované na podlahe z horľavého materiálu, musia byť vybavené ochrannou nehorľavou podložkou, ktorá presahuje pôdorys týchto spotrebičov, v súlade s normou ČSN 06 1008. Norma predpisuje, že nehorľavá podložka by mala byť umiestnená najmenej 300 mm pred prikladacími a popolníkovými dvierkami a 100 mm na ostatných stranách. Vhodná veľkosť pred dvierkami je taká, aby pri širokom otvorení dvierok bol ich okraj stále nad plechom.

Nehorľavá rohož zabráni vznieteniu podlahy z horľavých materiálov a tiež zabráni tomu, aby horúce uhlíky padajúce z ohniska zapálili okolité predmety. V prípade krbov sú tieto pokyny oveľa prísnejšie ako v prípade krbových kachlí. Tu norma vyžaduje, aby bola nehorľavá podložka umiestnená najmenej 800 mm pred dvierkami krbu a 400 mm do strán. Pozorne si prečítajte aj návod na obsluhu vašich krbových kachlí, pretože výrobca si často vyhradzuje právo upraviť tieto rozstupy a často vyžaduje prísnejšie protipožiarne opatrenia.

Vytvorené systémom www.webareal.sk

N2IxN