Otváracia doba: 10:30 - 15:00   -   Využite nášho Chatbota vpravo dole pre základné informácie.


Úvod » ČLÁNKY, RADY, NÁVODY » Ventilátor pre krbové kachle

Ventilátor pre krbové kachle

Ventilátory pre krbové kachle zlepšujú vykurovanie hospodárne a zároveň efektívne

Ideálne na distribúciu tepla po miestnosti

- Úspora paliva na drevo až do 18 %.

- Nepotrebuje napájanie
- Rýchlosť otáčania sa sama nastavuje podľa teploty kachlí
- Celokovové - hliníkové
- Super príslušenstvo
- Zapína sa sám pri teplote 45 °C až 345 °C - v závislosti od modelu

Ventilátor je určený pre kachle na drevo. Ventilátor stačí umiestniť na hornú časť kachlí a automaticky sa spustí vďaka teplu.

Keď kachle vychladnú, ventilátor sa automaticky vypne. Nepotrebuje žiadne napájanie.

Obsahuje Peltierov článok, ktorý vyrába energiu potrebnú na napájanie ventilátora pomocou horúcich a chladných častí.


Práca podľa fyzikálnych zákonov

Určite ste si všimli, že teplota v blízkosti sporáka je často výrazne vyššia ako na opačnej strane miestnosti. Tento efekt sa ešte zhoršuje, ak ide o väčšiu miestnosť alebo susednú miestnosť, kam už teplo z kachlí dosahuje oveľa menej. Vzniknuté teplo má totiž tendenciu stúpať nahor a zostať tam, čo spôsobuje nerovnomerné rozloženie teploty v budove.


Čo s tým?

Riešenie je celkom jednoduché. Aby sa výsledná teplota rovnomerne rozdelila nielen v miestnosti vybavenej krbom, ale aj v iných požadovaných častiach domu, stačí teplo rozvádzať pomocou ventilátora.

Správne navrhnutý a správne nainštalovaný ventilátor pre krbové kachle spríjemňuje pobyt vo vykurovaných miestnostiach a umožňuje využiť energiu generovanú kachľami na absolútne maximum. Pomocou takejto distribúcie tepla pomocou krbových ventilátorov potom ušetríte predovšetkým náklady na vykurovanie.


Ako to funguje?

Celý princíp je veľmi jednoduchý. Teplý vzduch, ktorý je odvádzaný alebo prirodzene stúpa z kachlí alebo okolia krbu, sa privádza do ventilátora, ktorý je vybavený termostatickým modulom. Ten reaguje na zmeny teploty a automaticky sa zapne a aktivuje ventilátor, keď teplota dosiahne 50 °C. Ventilátor začne rovnomerne rozvádzať teplý vzduch po miestnosti, a to aj v oblastiach, ktoré sú mimo jeho priameho dosahu, napríklad za rohmi.

Stúpajúca teplota sálavého vzduchu potom zvyšuje rýchlosť ventilátora, jeho účinnosť a predovšetkým výslednú efektivitu procesu. Ventilátor kachlí týmto lacným spôsobom vyhrieva celú budovu bez akýchkoľvek dodatočných nákladov.


Ďalšie výhody ventilátora

Termostatický modul svojím spôsobom funguje ako malý generátor, a preto ventilátor nepotrebuje na svoju prevádzku žiadny vlastný zdroj energie. Jeho prevádzka je automatická, sám sa spustí pri teplote 50 °C a tiež sa sám vypne, keď teplota z krbu klesne pod túto hodnotu. Do jeho činnosti teda nie je nijako zasahované. Prevádzka spotrebiča je tak veľmi úsporná a predovšetkým tichá.


Čo je Peltierov článok

Je to elektronický stavebný prvok, v ktorom sa pri prívode rôznych teplôt vytvára elektrický prúd (tzv. Seebeckov termoelektrický efekt). Ide o priamu premenu rozdielu teplôt na elektrické napätie. Ide teda o jav generovania napätia, ku ktorému dochádza pri teplotnom rozdiele medzi dvoma rozdielnymi kovmi alebo polovodičmi. To spôsobuje spojitý prúd.
Kvalita a bezpečnosť

Ventilátory krbových kachlí sú vyrobené z veľmi kvalitných materiálov, ktoré zaručujú ich dlhú životnosť a absolútne bezúdržbovú prevádzku zariadenia. Tieto materiály sú tiež schopné odolávať veľmi vysokým teplotám, ktoré vznikajú v dôsledku vykurovania, a to až do približne 345 °C. Vyššie teploty už môžu mať vplyv na materiál ventilátora. Preto sa pre väčšiu bezpečnosť môžu zvoliť ventilátory, ktoré sú vybavené bimetalovým pásom.

Takýto pás je dômyselne umiestnený v spodnej časti ventilátora a po prekročení maximálnej teploty, ktorú možno tolerovať, sa ventilátor zdvihne a bezpečne ochladí.

Pomocou kachľového ventilátora môžete ľahko dosiahnuť dokonalý pocit tepla vo všetkých potrebných miestnostiach domu bez akýchkoľvek stavebných zásahov a úprav. Zvýšite tak konečnú účinnosť svojich kachlí a ušetríte náklady na vykurovanie.Vytvorené systémom www.webareal.sk

YjZjMDgy